מדים לטבחים

מדים לטבחים

מדים לטבחים- תברואה, בטיחות ואסתטיקה

מסעדה טיפוסית מחולקת למספר מחלקות: בר ושרות- נקראים בלשון המסעדנים “אזורי הפרונט”, אנשי הניהול והמחלקה האמונה על הכנת האוכל- Back, “מאחורי הקלעים” אלו הטבחים, שוטפי הכלים וכל מי שזירת עבודתו נמצאת במטבח. גם אם מדובר במטבח “פתוח” ( שקהל הלקוחות רואה אותו ) עדיין החלוקה מאוד ברורה בין “אנשי השרות” ו”אנשי האוכל”.

אחד הדברים המייחדים את אנשי המטבח- שף, טבחים ושוטפי כלים הוא לבוש אחר. מדים לטבחים צריכים למלא מספר ייעודים חשובים:

  • בטיחות- מניעת פציעות.
  • תברואה- שמירה על הגינה ומניעת מעבר מחלקות מהמטבח וגוף העובדים אל האוכל.
  • הבדלי רמות בין עובדי המטבח ( שף, סו-שף, טבחים וכו’ )

בזמן שאתם עומדים לרכוש מדים לטבחים שלכם עליכם לקחת את מכלול השיקולים בחשבון, את ייעוד המדים, מספר הטבחים במטבח ( נהוג רכוש 3 סטים לכל טבח, לפי 6 משמרות בשבוע עבודה ), האם הלקוחות רואים את הטבחים או לא, כיסויי הראש, הצבעים וכו’.

אם בעבר המבחר היה מצומצם והיו רק את אותם מדים לבנים ( עליונית בעיקר ) כיום, המגוון והאפשרויות הוא עצום: צבעים, סגנונות, סטייל שונה, פריטים נוספים, עיצובים רבים שנכנסו לשוק וגם ביקוש המגיע מבעלי המסעדות ליצירת ייחודיות. הביקוש לביגוד מיוחד ושונה עלה וכך ספקי החולצות התאימו עצמם לדרישות השוק ולטרנד החדש שמאפיין אותו.

מחפשים מדים איכותיים לטבחים? נוחות המדים היא פרמטר שחשוב לכם וגם המחיר שלהם? הייתם רוצים ביגוד ייחודי ? אם כן, חולצות הגליל היא הכתובת המתאימה עבורכם, והמקום שבו תמצאו בדיוק מה שאתם מחפשים. החברה מתמחה בייצור, ייבוא ומיתוג בגדי עבודה לתחומים שונים. לסקירת מוצרי ושירותי החברה, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 054-5658804

לחצו כאן ליצירת קשר מהיר
Please wait...
קטלוגים שעשויים לעניין אותך: